Historia marki Certina, znanej i niezmiennie cenionej, specjalizującej się w linii sportowej zegarków na rękę rozwija się już niemal od trzech wieków. Obecna w branży przez tak długi czas, wciąż udoskonala swoje zegarki, szczególną uwagę poświęcając zachowaniu ich niezawodności i precyzji, ale także czerpiąc z inspiracji współczesnej mody to, co jest najlepsze. Warto poznać dzieje marki Certina, aby zyskać pewność, że zegarki sygnowane tym znakiem należą do elity w tej branży.

Wiek dziewiętnasty – powstanie i pierwsza produkcja zegarków

W 1888 roku bracia Kurth założyli swój pierwszy zakład zegarmistrzowski w Szwajcarii u podnóża gór Jura, gdzie zaczęli składać pierwsze modele zegarków ręcznych. Ich wyroby zyskały doskonałą renomę i wkrótce nadali swojej marce nazwę Grana. Firma rozwijała się, zdobywając prestiżowe nagrody branżowe.

Wiek dwudziesty – rozwój i udoskonalanie produkcji

Z początkiem XX wieku zespół firmy powiększył się o synów założycieli oraz o nowych pracowników. W latach 30 marka zmienia nazwę na Certina, która pochodzi od łacińskiego „certus”, czyli bezpieczny. Jednocześnie marka zostaje oficjalnie zarejestrowana i jest używana do dziś. Lata sześćdziesiąte to wprowadzenie przez markę nowego trendu w branży, a był nim zegarek Certina DS odporny na wodę i wstrząsy. To rozwiązanie było krokiem milowym w rozwoju produkcji tych przedmiotów.

Lata 70 i 80 – nowe wyzwania dla marki Certina

Na przestrzeni tych lat firma podjęła nowe wyzwania, projektując zegarki, które sprawdzą się w ekstremalnych warunkach. Były to modele dla himalaistów, odporne na warunki panujące na dużych wysokościach, na wahania temperatury oraz ciśnienia. Zegarki produkowane przez Certinę sprawdziły się również na ekspedycjach na dno oceanu oraz jako wyposażenie nurków głębinowych.

Wiek XXI – udoskonalone do perfekcji sportowe modele

Współcześnie Certina to topowe sportowe modele, które sprawdzają się w każdych warunkach podczas uprawiania wszystkich rodzajów sportu, a zarazem posiadają nowoczesną i elegancką linię.